TAMA SUPERSTAR CLASSIC 20" 5-PIECE SHELL PACK IN COFFEE FADE (20/10/12/14/14SD)
Product image 1
1 / 3
TAMA SUPERSTAR CLASSIC 5-PIECE SHELL PACK IN COFFEE FADE (20/10/12/14/14SD)
FEATURES:
  • Coffee Fade Finish Finish
  • Vintage inspired design and sound creates a more unique set up
  • High quality but affordable price tag makes it perfect for all levels of drummers
  • 6-8 Ply 100% maple shells provide full powerful character and rich resonance when playing
Drum Configuration:
  • 20" x 16" Bass Drum
  • 10" x 7" Tom
  • 12" x 8" Tom
  • 14" x 14" Floor Tom
  • 14" x 5" Snare Drum
ALSO INCLUDED:
  • MTH600 Double Tom Holder
CODE:
  • CL50RS-CFF
FEATURES:
  • Coffee Fade Finish Finish
Drum Configuration:
  • 20" x 16" Bass Drum
  • 10" x 7" Tom
  • 12" x 8" Tom
  • 14" x 14" Floor Tom
  • 14" x 5" Snare Drum
ALSO INCLUDED:
  • MTH600 Double Tom Holder
CODE:
  • CL50RS-CFF
-65%
Description
  • 20" x 16" Bass Drum
  • 10" x 7" Tom
  • 12" x 8" Tom
  • 14" x 14" Floor Tom
  • 14" x 5" Snare Drum
TAMA SUPERSTAR CLASSIC 20" 5-PIECE SHELL PACK IN COFFEE FADE (20/10/12/14/14SD) | Drumshop